A HACCP előírásai szerint a tálalásra kerülő étel hőmérséklete nem lehet kevesebb 65 °C foknál.


Az alábbiakban ezt, és sok más előírást figyelembe véve van megtervezve egy tálaló-melegítőkonyhával működő intézmény ellátása. A rendszer a Gasztronorm szabvány szerinti méretű gépekre és eszközökre épül. 

  1. A báziskonyhán az étel GN 1/1, vagy ennek fele, harmada méretű edényekbe kerül. Ha a sütő-pároló készülék is GN 1/1 tepsikkel dolgozik, eleve abban készül el. A folyékony ételeket (leves, hígabb főzelék) tároló edényeket szilion tömítésű fedővel cseppmentesen kell lezárni. A sülteket, rakottakat, sűrűbb főzelékeket tároló edényre elég tömítés nélküli fedő.
  2. Ezek a rozsdamentes edények kerülnek az ételszállító ládákba. Attól függően, hogy mekkora mennyiség szállításáról van szó, előre nyíló vagy felfelé nyíló ládákba. 
  3. Ezen hőszigetelt edényekben az étel 1-1,5 Celsius fokot hűl vagy melegszik óránként zárt állapotban. (attól függően, hogy meleg vagy hideg étel kerül bele) 50 gyermek adag szállítására elég 1 db. előre nyíló láda, mely alkalmas 2 db. 1/1 200mm és 1 db 1/1 65 mm mérető GN edény fogadására. Ha többféle étel kerül a ládába, akkor lehet más- a szabványnak megfelelő- kisebb edénybe porciózni. A hőszigetelt ládák lehetnek 10-20 ezer forint közötti „hungarocell” anyagból, vagy keményebb strapabíróbb poliuretán habbal szigetelt EPP műanyag. 
  4. Ezeket a ládákat 70-90 fokos ételeket tartalmazó rm. edényekkel kel feltölteni a kívánt adagszám és ételfajtának megfelelően. Ebből következik, hogy a ládába helyezett étel nem hűlhet le a maximális tálalásra adott idő alatt sem 65 fok alá. 
  5. A ládák a szállító gépkocsiba kerülnek, melyet már nem kell hőszigetelni! (egyes hatóságok fentiek ellenére megkövetelik a kocsi hőszigetelését is) Ennek valószínűleg az az értelme, hogy a sima belső felületek miatt egyszerűbb a tisztántartása. De ha gondoskodnak a ládák stabil rögzítéséről, legrosszabb esetben is csak a láda belsejébe kerülhet étel, ahonnan egyszerű kitakarítani. Ha az ételeket nem messzire szállítják, használható kézikocsi is. Ez is legyen fedett és zárható, könnyen tisztítható. 
  6. A ládákat lehet kézben vinni(rövid távon) de két személy kell még a kisebb eszköz mozgatásához is. 
  7. A tálaló konyhához megérkezve a ládák bekerülnek az expeditáló helyiségbe (ha van ilyen). Itt a belső edényzetet az étellel együtt ki kell venni és csak ezt bevinni a konyhatérbe, ahol azonnali tálalás esetén egy asztalra helyezve kiadagolják belőle az ételeket. Eközben a kiürült ládákat lezárva elhelyezik a szállító kocsiba. Optimális esetben az előző napi edények üresen, elmosva a ládákban vissza szállításra kerülnek a báziskonyhára. 
  8. Ha a tálalási idő hosszabb, akkor a ládákból kiszedett edényeket szintén GN szabvány szerinti melegentartó pultba helyezik át. Az edények fedelét nem levéve az ételek itt órákon keresztül frissek, melegek maradnak. (figyelem! a pult az ételt melegen tartja, nem felmelegíti, ezért mire az ennivaló megérkezik, a benne lévő vizet már 80 fokosra kell melegíteni!)